Patronat IAB Polska: Raport z badania FMCG Brands We Shop by Blix & Kantar

10/26/2021
Zapraszamy Was do zapoznania się z jesienną edycją raportu 2021 FMCG Brands We Shop by Blix & Kantar, w którym przedstawiono, jakie marki i produkty codziennego użytku polscy smart shopperzy wybierają aktualnie najchętniej podczas zakupów w sklepach stacjonarnych. Badanie zostało objęte patronatem IAB Polska.

Jest to czwarta edycja badań, które od tego roku publikowane jest na wiosnę i jesień w celu jeszcze dokładniejszego zobrazowania istotnych trendów konsumenckich w obszarze FMCG.
W badaniu wzięło udział ponad 4 000 shopperów korzystających z gazetek promocyjnych na swoich smartfonach. Zostali oni zapytani, jakie marki i produkty w poszczególnych kategoriach kupują obecnie najczęściej.
Każdy z badanych mógł zaznaczyć max. 5 brandów w danej kategorii. Na podstawie pytań o ich decyzje zakupowe wyróżniono 5 segmentów, które pomogły zdefiniować szczegółowe persony polskich smart konsumentów.

Metodologia

Badanie FMCG Brands We Shop 2021 zostało zrealizowane metodą CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview).
Badanie zostało przeprowadzone w okresie 15.09 – 19.09.2021 r.
Łącznie w okresie badania udało się zebrać 4015 wypełnionych wywiadów, które posłużyły, jako podstawa prezentowanych analiz.
Następnie, dane zostały poddane segmentacji opartej o pytania związane z lifestylem, zwyczajami zakupowymi oraz stosunkiem do zakupów, jako czynności.

Na podstawie tych analiz wyodrębniliśmy siedem niezależnych segmentów współczesnego shoppera, które zostały opisane w raporcie.

Raport udostępniony został bezpłatnie tutaj:

POBIERZ RAPORT

Czytaj także

Patronat IAB Polska: Konferencja Ochrony Danych Osobowych

Patronat IAB Polska: Konferencja Ochrony Danych Osobowych

7 grudnia odbędzie się VII doroczna Konferencja Ochrony Danych Osobowych poświęcona działalności instytucji i organów Unii Europejskiej w zakresie prawa ochrony danych (akty normatywne, soft law, opiniowanie aktów prawa UE). Udział możliwy jest w trybie stacjonarnym bądź online. IAB Polska została patronem wydarzenia.

Powstała nowa Grupa Robocza Digital Out-Of-Home w ramach struktur IAB Polska

Powstała nowa Grupa Robocza Digital Out-Of-Home w ramach struktur IAB Polska

Nowa Grupa Robocza Digital Out-Of-Home została założona w październiku 2021 r. i skupia przedstawicieli firm działających w tym segmencie reklamy. Jej celem jest propagowanie wiedzy związanej z cyfrową reklamą zewnętrzną. Grupa Digital OOH stanowi również platformę do współpracy i komunikacji oraz miejsce wymiany doświadczeń podmiotów tworzących ten rynek w Polsce. Szefem Grupy jest Radosław Gołąb z firmy AMS S.A.

Patronat IAB Polska: MARKETING BIZNES MEETUP 25 listopada, Wrocław

Patronat IAB Polska: MARKETING BIZNES MEETUP 25 listopada, Wrocław

MARKETING BIZNES MEETUP to oddolna inicjatywa skierowana do przedsiębiorców, praktyków marketingu i sprzedaży i sektora NGO. Na spotkaniach przedstawiane są case study firm, które wdrożyły działania marketingu opartego o dane, a także w przystępny sposób tłumaczone są najtrudniejsze meandry marketingu i sprzedaży. Prelegenci są dobierani pod kątem praktyczności tematów: wiedza, którą przedstawiają na eventach, pokazują jak wdrożyć we własnych firmach – większych, ale i mniejszych. IAB Polska objęło patronat honorowy nad wydarzeniem.