Patronat IAB Polska: Raport “Questvertising – nowe podejście do reklamy online”

08/28/2019
Dla działań reklamowych prowadzonych w internecie coraz cenniejsze stają się zaangażowanie i interakcja ze strony użytkowników. Jednym z nowatorskich pomysłów na zwiększenie skuteczności komunikacji reklamowej jest questvertising.

Dla działań reklamowych prowadzonych w internecie coraz cenniejsze stają się zaangażowanie i interakcja ze strony użytkowników. Jednym z nowatorskich pomysłów na zwiększenie skuteczności komunikacji reklamowej jest questvertising. W podejściu tym odbiorca musi odpowiedzieć na pytanie dotyczące treści reklamy widocznej powyżej, aby odsłonić dalszą część artykułu. Jest to więc forma darmowego, reklamowego paywall’a, gdzie opłatą za dostęp do treści jest chwila uwagi poświęcona na udzielenie prawidłowej odpowiedzi.

Jak dotąd brakowało jednak rzetelnego, naukowego opracowania tematu questvertisingu. Sytuację tę zmieniło szeroko zakrojone badanie przeprowadzonych przez prof. Dariusza Dolińskiego i dr hab. Tomasza Grzyba z Uniwesytetu SWPS przy współpracy z firmą Adquesto. Analizie poddano reakcje ponad 1400 osób, stanowiących grupę reprezentatywną dla polskich internautów. Czy questvertising jest przyszłością reklamy internetowej? Odpowiedzi można szukać w raporcie “Questvertising – nowe podejście do reklamy online”, który IAB Polska objęło patronatem.

 

IAB Polska bierze pod lupę wszystkie nowe trendy pojawiające się w środowisku komunikacji cyfrowej. Stąd udział Związku w badaniu mającym sprawdzić faktyczną skuteczność i ewentualne ograniczenia questvertisingu. Wyniki są bardzo interesujące i pokazują, że digital wciąż dostarcza nowych i ciekawych rozwiązań reklamowych angażujących internautów.
– komentuje Paweł Kolenda, Dyrektor ds. badań, IAB Polska


POBIERZ RAPORT

 

Czytaj także

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Zapraszamy do pobrania poradnika Short social video przygotowanego przez ekspertów z Grupy Roboczej Social Media IAB Polska. Publikacja zawiera praktyczne porady dotyczące tworzenia tej formy wideo, jej miejsca w strategii mediowej marek, wskaźników efektywnosći oraz aspektów prawnych. W publikacji znajdziemy także szereg case studies oraz komentarze i porady ekspertów.

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

AI CREATE to globalna inicjatywa profesjonalistów z całego świata. Została stworzona przez weteranów branży kreatywnej, eventowej oraz produkcyjnej z Hiszpanii i Singapuru. Edycja warszawska zaplanowane na 16 maja posiada patronat honorowy IAB Polska.