Ostatnie wydawnictwa i nadchodzące wydarzenia IAB Tech Lab

08/17/2022
Wszystkich zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie e-marketingu zachęcamy do zapoznania się z ostatnimi przedsięwzięciami IAB Tech Lab.

Publikacja „Privacy Enhancing Technologies (PETs)”
Technologie wzmacniające prywatność (PET) to obecnie duży temat w krajobrazie tożsamości, adresowalności i prywatności, chociaż jest stosunkowo nowy i wciąż słabo zbadany. Na blogu IAB Tech Lab pojawił się artykuł, stanowiący praktyczny przewodnik, który zapozna użytkowników, z informacjami na temat tego, czego dokładnie dotyczą technologie wzmacniające prywatność (PET)  i dlaczego są tak ważne. WIĘCEJ TUTAJ.

Przewodnik dotyczący rynku podcastów “Platform Privacy Restrictions. Communicating Impacts & Strategies
Publikacja zawiera wskazówki skierowane do branży podcastów, aby pomóc firmom zrozumieć, w jaki sposób iOS 15 wpływa na ich działalność i jak możemy współpracować, aby je rozwiązać. WIĘCEJ TUTAJ. 

Zapraszamy również na nadchodzące wydarzenia online:

• 24 sierpnia: webinarium dotyczące Global Privacy Platform.
Szczegóły i rejestracja TUTAJ.

• 22 września: webinarium Privacy Enhancing Technologies Series (część 2).
Szczegóły i rejestracja TUTAJ.

 

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.