Lettly nową firmą członkowską IAB Polska

06/01/2023
Agencja influencer marketingu Lettly dołączyła do grona firm członkowskich IAB Polska.

Lettly to agencja strategiczna specjalizująca się w influencer marketingu. Pracuje z klientami bezpośrednio, jak i wspiera inne agencje w działaniach influencerskich. Odpowiada za cały proces – od budowania strategii influencerskiej, przez koncepcję kreatywną, aż do realizacji kampanii. Lettly było jedną z pierwszych, a obecnie jest wiodącą agencją influencer marketingu w Polsce.

Lettly powstało w 2015 roku, czyli w tym samym w czasie, co słowo Influencer. Jesteśmy jedną z pierwszych agencji zajmujących się influencer marketingiem w Polsce. Wiele naprawdę dużych marek, jak T-Mobile czy PKO Bank Polski właśnie z nami zaczynało wdrażanie strategii influencer marketingowych. Czujemy się z jednej strony odpowiedzialni, a z drugiej również wizerunkowo mocno związani z tą branżą. Dodatkowo, zależy nam na popularyzowaniu najwyższej jakości standardów współpracy oraz by być na bieżąco z regulacjami prawnymi dzięki uczestnictwu w grupach roboczych. Dlatego bardzo cieszymy się, że dołączyliśmy do grona członków IAB Polska, bo nasza misja i wartości są spójne z działalnością organizacji. – komentuje Jakub Orłowski, CEO Lettly.

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.