Konferencja prasowa: Skuteczna ochrona dzieci w serwisach VOD jako efekt samoregulacji rynku.

09/07/2022
Zapraszamy na konferencję prasową „Skuteczna ochrona dzieci w serwisach VOD jako efekt samoregulacji rynku. Nowelizacja Kodeksu Dobrych Praktyk”, którą organizuje KRRiT we współpracy z IAB Polska. Wydarzenie odbędzie się 13 września w siedzibie KRRiT.

Celem konferencji jest podsumowanie efektów samoregulacji rynku w mijającej kadencji KRRiT na przykładzie ostatniej aktualizacji Kodeksu Dobrych Praktyk w sprawie szczegółowych zasad ochrony małoletnich w audiowizualnych usługach medialnych na żądanie, przykładowo poprzez unowocześnienie zabezpieczeń technicznych czy możliwość przystępowania do porozumienia podmiotów zagranicznych.

Jednocześnie będzie stanowiła okazję do popularyzowania aktów samoregulacyjnych jako elastycznego mechanizmu wspomagającego prawo stanowione w zakresie ochrony dzieci w internecie. W tym kontekście przedstawione zostaną wyniki najnowszego monitoringu skuteczności zabezpieczeń technicznych w serwisach VOD prowadzonego obecnie przez Departament Monitoringu Biura KRRiT, plany wypracowania samoregulacji influencerów w zakresie oznaczania przekazów handlowych, samoregulacji w zakresie dynamicznego wstawiania reklam (DAI) oraz porozumienia dostawców usług medialnych w zakresie sposobu realizacji obowiązków zapewnienia udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w audiowizualnych usługach medialnych na żądanie oraz w programach telewizyjnych dla dzieci.

Termin i miejsce: 13 września 2022 r. godz. 11:00, Biuro KRRiT, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9

Plan konferencji

moderator:Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska

 1. Witold Kołodziejski Przewodniczący KRRiT – powitanie gości i uczestników oraz słowo wstępne
 2. Włodzimierz Schmidt – wprowadzenie do tematu konferencji, przedstawienie zagadnień do dyskusji.
 3. Wystąpienia prelegentów:
 • Teresa Wierzbowska, Prezes, Związek Pracodawców Prywatnych Mediów Lewiatan
 • Ilona Lartigue, PR Director CEE, przedstawiciel Netflix na Polskę
 • Justyna Troszczyńska, Właścicielka agencji consultingu filmowego Media4Fun, Dyrektor Zarządzająca Cineman.pl
 1. dr Agnieszka Wąsowska, Dyrektor Departamentu Monitoringu Biura KRRiT – podsumowanie wyników ostatnich monitoringów w zakresie przestrzegania Kodeksu, po wprowadzeniu jego nowelizacji.
 2. Pytania dziennikarzy.
 3. Włodzimierz Schmidt podsumowanie dyskusji.
 4. Przewodniczący KRRiT
 • wnioski wraz z podkreśleniem osiągnięć KRRiT w zakresie wspierania samoregulacji
 • określenie wyzwań i problemów stojących przed rynkiem i regulatorem w nadchodzącej kadencji.

Zapraszamy!

Czytaj także

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

23 maja 2023 podczas flagowej konferencji IAB Europe – Interact zostały rozdane europejskie nagrody za najlepsze digitalowe kampanie i projekty badawcze. Polskie firmy otrzymały aż 5 statuetek European MIXX Awards 2023! Gratulujemy: Sanofi, PHD Poland, Publicis Groupe, Unilever, Mindshare Poland, GONG & ING Bank Śląski. Gatulujemy równiez agencjom badawczym Nielsen i Kantar, które łącznie otrzymały 3 statuetki w IAB European Reasaerch Awards. 

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

Do grona firm członkowskich IAB Polska przystępuje CMC MEDIA specjalizuąca się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia technicznego i biznesowego dla lokalnych wydawców prasy, radia i serwisów internetowych.