Konferencja prasowa: Skuteczna ochrona dzieci w serwisach VOD jako efekt samoregulacji rynku.

09/07/2022
Zapraszamy na konferencję prasową „Skuteczna ochrona dzieci w serwisach VOD jako efekt samoregulacji rynku. Nowelizacja Kodeksu Dobrych Praktyk”, którą organizuje KRRiT we współpracy z IAB Polska. Wydarzenie odbędzie się 13 września w siedzibie KRRiT.

Celem konferencji jest podsumowanie efektów samoregulacji rynku w mijającej kadencji KRRiT na przykładzie ostatniej aktualizacji Kodeksu Dobrych Praktyk w sprawie szczegółowych zasad ochrony małoletnich w audiowizualnych usługach medialnych na żądanie, przykładowo poprzez unowocześnienie zabezpieczeń technicznych czy możliwość przystępowania do porozumienia podmiotów zagranicznych.

Jednocześnie będzie stanowiła okazję do popularyzowania aktów samoregulacyjnych jako elastycznego mechanizmu wspomagającego prawo stanowione w zakresie ochrony dzieci w internecie. W tym kontekście przedstawione zostaną wyniki najnowszego monitoringu skuteczności zabezpieczeń technicznych w serwisach VOD prowadzonego obecnie przez Departament Monitoringu Biura KRRiT, plany wypracowania samoregulacji influencerów w zakresie oznaczania przekazów handlowych, samoregulacji w zakresie dynamicznego wstawiania reklam (DAI) oraz porozumienia dostawców usług medialnych w zakresie sposobu realizacji obowiązków zapewnienia udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w audiowizualnych usługach medialnych na żądanie oraz w programach telewizyjnych dla dzieci.

Termin i miejsce: 13 września 2022 r. godz. 11:00, Biuro KRRiT, Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9

Plan konferencji

moderator:Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska

 1. Witold Kołodziejski Przewodniczący KRRiT – powitanie gości i uczestników oraz słowo wstępne
 2. Włodzimierz Schmidt – wprowadzenie do tematu konferencji, przedstawienie zagadnień do dyskusji.
 3. Wystąpienia prelegentów:
 • Teresa Wierzbowska, Prezes, Związek Pracodawców Prywatnych Mediów Lewiatan
 • Ilona Lartigue, PR Director CEE, przedstawiciel Netflix na Polskę
 • Justyna Troszczyńska, Właścicielka agencji consultingu filmowego Media4Fun, Dyrektor Zarządzająca Cineman.pl
 1. dr Agnieszka Wąsowska, Dyrektor Departamentu Monitoringu Biura KRRiT – podsumowanie wyników ostatnich monitoringów w zakresie przestrzegania Kodeksu, po wprowadzeniu jego nowelizacji.
 2. Pytania dziennikarzy.
 3. Włodzimierz Schmidt podsumowanie dyskusji.
 4. Przewodniczący KRRiT
 • wnioski wraz z podkreśleniem osiągnięć KRRiT w zakresie wspierania samoregulacji
 • określenie wyzwań i problemów stojących przed rynkiem i regulatorem w nadchodzącej kadencji.

Zapraszamy!

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.