Ile wiesz o cyberbezpieczeństwie? Weź udział w badaniu.

09/08/2020
W tym roku Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa planuje przeanalizować zdolność MŚP z UE do radzenia sobie z kwestiami cyberbezpieczeństwa w różnych sytuacjach kryzysowych i przedstawić zalecenia dotyczące dobrych praktyk.

Weź udział w anonimowym badaniu publicznym dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w UE, aby podzielić się swoimi opiniami na temat ich stanu bezpieczeństwa cyfrowego i gotowości na kryzysy, takie jak COVID- 19.

Ankieta polega na określeniu głównych wyzwań w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz poziomu gotowości do radzenia sobie z najczęstszymi zagrożeniami. Badanie skierowane jest do indywidualnych właścicieli i pracowników unijnych MŚP, a także do stowarzyszeń MŚP zarówno na szczeblu państw członkowskich, jak i UE.  Wyniki zostaną opublikowane jeszcze w tym roku w formie przewodnika po dobrych praktykach. Zapewni to porady, które skupią się na tym, jak firmy mogą skutecznie pokonać cyfrowe wyzwania w czasie kryzysu, takiego jak pandemia COVID-19, i jak mogą lepiej przygotować się na podobne kryzysy w przyszłości.

Badanie będzie otwarte do dnia 15 września do godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego (CET).

Wyniki badania dostarczą przydatnych informacji na temat sytuacji MŚP w państwach członkowskich w odniesieniu do ich statusu w zakresie digitalizacji i gotowości w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Więcej na temat badania:
https://www.enisa.europa.eu/news/enisa-news/survey-to-explore-the-preparedness-of-eu-smes-for-cybersecurity-challenge

Czytaj także

Patronat: Twój pierwszy milion ze strategią SEO&Content — jak monetyzować działania marketingowe w biznesie | Darmowy webinar

Patronat: Twój pierwszy milion ze strategią SEO&Content — jak monetyzować działania marketingowe w biznesie | Darmowy webinar

Cube Group & SEMSTORM & WhitePress zapraszają na bezpłatny webinar. Chcesz poznać genialne sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki działaniom SEO&Contentu? Już 27 września o 10:00 zarezerwuj swój czas w kalendarzu na bezpłatny webinar organizowany przez Cube Group, SEMSTORM i WhitePress. Zebraliśmy ekspertów z branży, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat monetyzowania działań marketingowych. Jesteśmy patronem honorowym wydarzenia.

Patronat: Pro Experts Days

Patronat: Pro Experts Days

Pro Experts Days to wydarzenie organizowane przez ekspertów branży digital marketingu, kierowane do środowiska marketingowego i biznesowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął IAB Polska.