IAB Tech Lab publikuje OpenRTB 2.6 do publicznego komentowania

12/09/2021
IAB Tech Lab ogłosił udostępnienie OpenRTB 2.6 do publicznego komentowania. Konsultacje rozpoczynają się 9 grudnia i potrwają do 7 lutego. OpenRTB to protokół komunikacyjny, który umożliwia kupowanie i sprzedawanie reklam cyfrowych w czasie rzeczywistym.

Wersja 2.6 to najnowsza wersja OpenRTB, która wprowadza kluczowe nowe funkcje, usprawniająca kupowanie i sprzedawanie zasobów reklamowych CTV i nie tylko.

Najważniejsze funkcje OpenRTB 2.6 dla CTV to:

• Wprowadzanie bloków reklamowe, które nadają większą strukturę przerwom na reklamy w środowiskach telewizji CTV, dostosowując je do sposobu kupowania i sprzedawania tradycyjnej telewizji;

• Wprowadzanie obiektów Network and Channel, które pozwolą wydawcom CTV lepiej opisać swoje zasoby reklamowe

Dodatkową korzyścią jest to, że system wykorzystuje AdCOM, co pomaga uczynić OpenRTB bardziej elastycznym standardem branżowym, a także obejmuje lepszą sygnalizację do taksonomii Tech Lab, co umożliwia OpenRTB lepszą obsługę reklam kontekstowych, na które obecnie obserwuje się duży popyt.

Zapraszamy do zapoznania się z proponowanym standardem i przekazania opinii: https://iabtechlab.com/standards/openrtb/

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.