IAB Tech Lab publikuje aktualizację pliku ads.txt. do kupna i sprzedaży reklam. 

04/13/2022
IAB Tech Lab, wyznaczający standardy techniczne w reklamie cyfrowej ogłosił aktualizację powszechnie przyjętej specyfikacji pliku ads.txt, którą udostępni publicznie do komentowania przez 60 dni.

Aktualizacja zawiera dwie nowe wartości, które wydawcy mogą zadeklarować w swoich plikach ads.txt. Są to „ownerdomain” i „managerdomain” pomagające zwiększyć przejrzystość relacji ze sprzedawcami za pośrednictwem sellers.json. Wartości te dodatkowo wzmacniają ads.txt jako narzędzie do ograniczania oszustw przy kupnie i sprzedaży reklam na stronach internetowych, aplikacje mobilne i connected TV.

Termin komentowania pliku ads.txt 1.1 potrwa do 31 maja 2022 r., po czym przedstawiciele Grupy Roboczej Programmatic Supply Chain Group, która opracowała to narzędzie, oceni otrzymane uwagi. Następnie dokona niezbędnych poprawek i wyda ostateczną wersję. Zachęcamy do przesyłania komentarzy za pośrednictwem poczty e-mail na adres: support@iabtechlab.com.

Więcej informacji o zaktualizowanej specyfikacji znajdziesz na tej stronie: https://iabtechlab.com/ads.txt/

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.