IAB Tech Lab publikuje aktualizację pliku ads.txt. do kupna i sprzedaży reklam. 

04/13/2022
IAB Tech Lab, wyznaczający standardy techniczne w reklamie cyfrowej ogłosił aktualizację powszechnie przyjętej specyfikacji pliku ads.txt, którą udostępni publicznie do komentowania przez 60 dni.

Aktualizacja zawiera dwie nowe wartości, które wydawcy mogą zadeklarować w swoich plikach ads.txt. Są to „ownerdomain” i „managerdomain” pomagające zwiększyć przejrzystość relacji ze sprzedawcami za pośrednictwem sellers.json. Wartości te dodatkowo wzmacniają ads.txt jako narzędzie do ograniczania oszustw przy kupnie i sprzedaży reklam na stronach internetowych, aplikacje mobilne i connected TV.

Termin komentowania pliku ads.txt 1.1 potrwa do 31 maja 2022 r., po czym przedstawiciele Grupy Roboczej Programmatic Supply Chain Group, która opracowała to narzędzie, oceni otrzymane uwagi. Następnie dokona niezbędnych poprawek i wyda ostateczną wersję. Zachęcamy do przesyłania komentarzy za pośrednictwem poczty e-mail na adres: support@iabtechlab.com.

Więcej informacji o zaktualizowanej specyfikacji znajdziesz na tej stronie: https://iabtechlab.com/ads.txt/

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.