IAB Polska partnerem kampanii cyberbezpieczeństwa CyberLiga.

10/11/2019
W październiku do życia powołana zostanie CyberLiga – grupa cyberbohaterów stworzona przez NASK, która pomoże internautom zadbać o ich bezpieczeństwo w sieci.

W październiku polskim Internetem zawładną cyberbohaterowie – Kapitan Antyvir oraz Lady Antyspam. Ich zmagania z PhishingManem i RansomWoman są częścią kampanii edukacyjnej „CyberLiga”, która posługując się językiem popkultury przybliża polskim internautom zagrożenia w sieci. Kampania jest częścią obchodów Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. IAB Polska zostało Partnerem Kampanii.

W 2018 roku internauci emocjonowali się wydarzeniami ze świata popkultury. Śledzili finał „Gry o Tron” oraz zmagania superbohaterów w filmie „Avengers: Koniec gry”. Kampania CyberLigi, nawiązując do tych wielkich popkulturowych zjawisk, zwraca uwagę, że prawdziwa gra toczy się cały czas w cyberprzestrzeni. I jest to gra, której stawką często są nasze pieniądze i dane.

Zobacz film promujący kampanię: https://www.facebook.com/ECSMPL/videos/490556558203725/

Wiemy na jakie cyberzagrożenia najczęściej trafiają polscy internauci. Wiemy też, jak im przeciwdziałać. Teraz chcemy z tą wiedzą dotrzeć do ludzi. Tak powstała CyberLiga. Stworzyliśmy kampanię, w której ransmoware czy phishing przyjmują postać czarnych charakterów. Z kolei pozytywni superbohaterowie pokazują, na czym polegają zagrożenia w sieci i jak się przed nimi bronić – tłumaczy Krzysztof Silicki, zastępca Dyrektora NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji.

Podczas konferencji prasowej eksperci z portalu CyberPolicy przedstawią członków CyberLigi oraz ich przeciwników. Prezentacji bohaterów towarzyszyć będzie część merytoryczna, o którą zadbają specjaliści z CERT Polska. Po konferencji eksperci zajmujący się cyberbezpieczeństwem będą odpowiadać na pytania mediów.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month, ECSM) to ogólnoeuropejska kampania organizowana przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. Przez cały październik we wszystkich krajach członkowskich organizowane są wydarzenia, które mają podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii.

Kampanię w Polsce po raz siódmy koordynuje NASK PIB, jednak swoją inicjatywę może zgłosić każdy. Aby to zrobić należy wypełnić formularz na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl lub wysłać opis inicjatywy na ecsm@nask.pl. Tegoroczną edycję ECSM swoim honorowym patronatem objęli Prezes Rady Ministrów, Ministrowie Cyfryzacji, Obrony Narodowej, Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Przedsiębiorczości i Technologii, Spraw Zagranicznych, Infrastruktury, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Inwestycji i Rozwoju, a także Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Czytaj także

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

23 maja 2023 podczas flagowej konferencji IAB Europe – Interact zostały rozdane europejskie nagrody za najlepsze digitalowe kampanie i projekty badawcze. Polskie firmy otrzymały aż 5 statuetek European MIXX Awards 2023! Gratulujemy: Sanofi, PHD Poland, Publicis Groupe, Unilever, Mindshare Poland, GONG & ING Bank Śląski. Gatulujemy równiez agencjom badawczym Nielsen i Kantar, które łącznie otrzymały 3 statuetki w IAB European Reasaerch Awards. 

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

Do grona firm członkowskich IAB Polska przystępuje CMC MEDIA specjalizuąca się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia technicznego i biznesowego dla lokalnych wydawców prasy, radia i serwisów internetowych.