IAB Polska o opodatkowaniu gospodarki cyfrowej na IGF Polska 2019

12/10/2019
Podczas tegorocznego Forum Zarządzania Internetem IGF Polska 2019 podejmowano najbardziej aktualne tematy dot. jednolitego rynku cyfrowego, rozwoju internetu i usług cyfrowych. Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska był gospodarzem warsztatu dot. opodatkowania gospodarki cyfrowej.

Podczas tegorocznego Forum Zarządzania Internetem IGF Polska 2019 podejmowano najbardziej aktualne kwestie dotyczące jednolitego rynku cyfrowego, rozwoju internetu i usług cyfrowych. Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska był gospodarzem warsztatu na temat opodatkowania gospodarki cyfrowej.

Zastanawialiśmy się, jak ustalić nowe zasady opodatkowania w dobie gospodarki cyfrowej, by było to sprawiedliwe dla wszystkich uczestników rynku, w tym firm lokalnych, które także mogą odczuć skutki nowych obciążeń. Najbliższe 12 miesięcy negocjacji na forum OECD ma być kluczowe dla ustanowienia nowych reguł gry.

W dyskusji moderowanej przez Prezesa IAB Polska Włodzimierza Schmidt wzięli udział: Profesor Hanna Litwińczuk z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Filip Majdowski z Ministerstwa Finansów, Anna Wrześniewska z Allegro, Mariusz Grzesiuk z Ringier Axel Springer Polska oraz Agnieszka Wnuk z MDDP.

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.