IAB Europe wydało “Przewodnik Po Uwadze W Digital Marketingu”

05/19/2023
Reklama jest niczym bez uważnych odbiorców. Jednak w sytuacji, gdy konsumenci są codziennie narażeni na tysiące reklam, utrzymanie uwagi staje się coraz trudniejsze. Aby sprostać temu wyzwaniu, IAB Europe, opublikowało nowy przewodnik dotyczący uwagi w marketingu cyfrowym.

Marketerzy stoją w obliczu licznych wyzwań, zakłócających istniejące wskaźniki reklamowe, takie jak: fragmentaryzacja odbiorców, dynamiczny rozwój nowych modeli kreatywnych i wycofanie 3rd party cookies. Jednocześnie branża reklamowa znajduje się pod presją, aby dostosować się do bardziej zrównoważonych praktyk w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. W rezultacie wielu reklamodawców poszukuje nowych metod pomiaru, aby zapewnić lepsze wyniki biznesowe i ograniczyć marnotrawstwo, które wprowadzają na rynek narzędzia i metodologie pomiaru uwagi.

“Przewodnik Po Uwadze W Digital Marketingu” zawiera przegląd tego, czym jest uwaga w marketingu cyfrowym i dlaczego jej pomiar zyskuje obecnie na zainteresowaniu. Publikacja została napisana wspólnie z  przedstawicielami 19 firm członkowskich IAB Europe: DoubleVerify, Microsoft, GroupM, Kantar, FreeWheel, Scibids, ShowHeros, Teads, Eskimi, PubMatic, Verve Group, Xaxis, Viznet i Vidmob. IAB Europe współpracowało również z The Attention Council w celu zapewnienia międzybranżowej współpracy i harmonizacji.

Więcej na temat przewodnika oraz link do jego bezpłatnego pobrania znajduje się na TEJ stronie IAB Europe.

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.