Ewolucja cyfrowej reklamy audio w Europie – raport IAB Europe

07/27/2023
IAB Europe zaprezentowało najnowsze wydanie raportu The Evolution of Digital Audio Advertising in Europe Report 2023, przeprowadzonego we współpracy z GroupM Nexus. Raport zawiera cenne spostrzeżenia i zagłębia się w aktualne trendy i plany inwestycyjne w reklamę audio, dając wgląd w przyszłość, jaką ten kanał oferuje marketerom w całej Europie.

Pobierz pełny raport już dziś i odkryj:

  • Jak audio wpływa na mediaplany: 65% europejskich reklamodawców rozważa inwestycje w reklamę audio.
  • Zwiększone inwestycje w dźwięk: dwie trzecie (66%) ankietowanych nabywców mediów wyraziło zamiar zwiększenia inwestycji w dźwięk cyfrowy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
  • Różnorodne wykorzystanie formatów i kanałów: inwestycje w audio są zróżnicowane, a preferowane formaty reklam to streaming, podcasty i radio internetowe.
  • Optymizm: marketerzy są optymistycznie nastawieni do reklamy audio, a 76% reklamodawców i agencji planuje zwiększyć inwestycje w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy.
  • Kluczowe czynniki decydujące o wydatkach na dźwięk cyfrowy: rosnący zasięg, innowacyjna aktywacja, taka jak optymalizacja dynamicznych reklam kreatywnych (DCO) oraz efektywność targetowania, są wymieniane jako trzy najważniejsze czynniki decydujące o wydatkach na reklamę audio.
  • Mobilne zaangażowanie: 7 na 10 marketerów spodziewa się nawiązać kontakt z odbiorcami za pośrednictwem reklam audio na urządzeniach mobilnych, audio oferuje cenną okazję do zaangażowania odbiorców przez cały dzień.

Pełny raport, który zawiera głębszy wgląd w bieżące inwestycje audio, kluczowe czynniki i wyzwania stojące przed reklamodawcami, agencjami i wydawcami, można pobrać za pomocą linku tutaj.

Możesz również zapisać się na dedykowane seminarium internetowe, aby uzyskać więcej informacji tutaj.

Pobierz teraz i uzyskaj najbardziej wszechstronną wiedzę i przegląd krajobrazu cyfrowych reklam audio w dzisiejszej Europie.

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.