Ewolucja cyfrowej reklamy audio w Europie – raport IAB Europe

07/27/2023
IAB Europe zaprezentowało najnowsze wydanie raportu The Evolution of Digital Audio Advertising in Europe Report 2023, przeprowadzonego we współpracy z GroupM Nexus. Raport zawiera cenne spostrzeżenia i zagłębia się w aktualne trendy i plany inwestycyjne w reklamę audio, dając wgląd w przyszłość, jaką ten kanał oferuje marketerom w całej Europie.

Pobierz pełny raport już dziś i odkryj:

  • Jak audio wpływa na mediaplany: 65% europejskich reklamodawców rozważa inwestycje w reklamę audio.
  • Zwiększone inwestycje w dźwięk: dwie trzecie (66%) ankietowanych nabywców mediów wyraziło zamiar zwiększenia inwestycji w dźwięk cyfrowy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
  • Różnorodne wykorzystanie formatów i kanałów: inwestycje w audio są zróżnicowane, a preferowane formaty reklam to streaming, podcasty i radio internetowe.
  • Optymizm: marketerzy są optymistycznie nastawieni do reklamy audio, a 76% reklamodawców i agencji planuje zwiększyć inwestycje w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy.
  • Kluczowe czynniki decydujące o wydatkach na dźwięk cyfrowy: rosnący zasięg, innowacyjna aktywacja, taka jak optymalizacja dynamicznych reklam kreatywnych (DCO) oraz efektywność targetowania, są wymieniane jako trzy najważniejsze czynniki decydujące o wydatkach na reklamę audio.
  • Mobilne zaangażowanie: 7 na 10 marketerów spodziewa się nawiązać kontakt z odbiorcami za pośrednictwem reklam audio na urządzeniach mobilnych, audio oferuje cenną okazję do zaangażowania odbiorców przez cały dzień.

Pełny raport, który zawiera głębszy wgląd w bieżące inwestycje audio, kluczowe czynniki i wyzwania stojące przed reklamodawcami, agencjami i wydawcami, można pobrać za pomocą linku tutaj.

Możesz również zapisać się na dedykowane seminarium internetowe, aby uzyskać więcej informacji tutaj.

Pobierz teraz i uzyskaj najbardziej wszechstronną wiedzę i przegląd krajobrazu cyfrowych reklam audio w dzisiejszej Europie.

Czytaj także

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Zapraszamy do pobrania poradnika Short social video przygotowanego przez ekspertów z Grupy Roboczej Social Media IAB Polska. Publikacja zawiera praktyczne porady dotyczące tworzenia tej formy wideo, jej miejsca w strategii mediowej marek, wskaźników efektywnosći oraz aspektów prawnych. W publikacji znajdziemy także szereg case studies oraz komentarze i porady ekspertów.

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

AI CREATE to globalna inicjatywa profesjonalistów z całego świata. Została stworzona przez weteranów branży kreatywnej, eventowej oraz produkcyjnej z Hiszpanii i Singapuru. Edycja warszawska zaplanowane na 16 maja posiada patronat honorowy IAB Polska.