Europejskie Porozumienie dot. Reklamy Internetowej w Kontekście Ochrony Praw Własności Intelektualnej otwiera się na nowych członków!

08/27/2019
Minął rok od wejścia w życie zainicjowanego przez Komisję Europejską porozumienia – Memorandum of Understanding on online advertising and IPR (MoU).

Minął rok od wejścia w życie zainicjowanego przez Komisję Europejską porozumienia – Memorandum of Understanding on online advertising and IPR (MoU). MoU jest dobrowolną inicjatywą promującą podejście follow the money i mającą na celu ograniczenie reklam na stronach internetowych i aplikacjach mobilnych, które naruszają prawa autorskie lub rozpowszechniają podrobione towary.

Porozumienie powstało w oparciu o sukcesy wcześniejszych inicjatyw branżowych gromadzących reklamodawców, pośredników reklamowych, dostawców technologii i organizacje działające w celu ograniczenia dochodów z witryn i aplikacji mobilnych naruszających prawa autorskie i rozpowszechniających poprzez reklamę online podrabiane towary.

Inicjatywa ta jest kontynuacją działań Unii Europejskiej zapoczątkowanych w listopadzie 2017 w celu zapewnienia ochrony europejskiego know-how i przywództwa w zakresie innowacji. Wpisuje się jednocześnie w inicjatywę samoregulacyjną IAB Polska na rzecz uczciwej reklamy pt. Reklamuj Świadomie.

Porozumienie zostało podpisane m.in. przez IAB Europe, IAB UK, IAB Włochy, IAB Słowacja i IAB Polska, a także przez wiele czołowych firm z branży internetowej, które od roku wspólnie pracują na rzecz realizacji celów tej inicjatywy i wymieniają się dobrymi praktykami.

Więcej informacji na stronie europa.eu.

Teraz porozumienie otwiera się na nowych członków. Zachęcamy nasze firmy członkowskie i współpracujące organizacje do przyłączania się do tej inicjatywy! Nowi członkowie MoU będą mogli podpisać porozumienie już 23 września br. na spotkaniu w Brukseli.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Anną Mazur, Menedżerem ds. regulacyjnych IAB Polska: a.mazur@iab.org.pl

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.