Dwa panele eksperckie na Facebooku IAB Polska. Oglądaj na żywo!

11/30/2020
W najbliższym czasie swoją premierę będą miały dwa raporty z badań IAB Polska: Zaufanie internautów a COVID-19 oraz TV+WWW = Razem lepiej. Publikacje ujrzą światło dzienne podczas paneli eksperckich online 4 i 7 grudnia. Wydarzenia odbędą się na żywo w transmisji live.

IAB ExpertPanel: Zaufanie internautów a COVID-19. Premiera raportu IAB Polska.
4 grudnia, godz. 11:00 

Otrzymaj powiadomienie o rozpoczęciu transmisji live >

Wspólnie z zaproszonymi ekspertami będziemy dyskutować o zaufaniu, które stanowi nie tylko podstawę każdej relacji, ale również siłę napędową biznesu. Podczas spotkania odbędzie się premiera najnowszego raportu IAB Polska „Zaufanie internautów a COVID-19”, który jest obszerną analizą poziomu zaufania Polaków w dobie pandemii.

W przeprowadzonym badaniu, co drugi internauta zadeklarował, że pandemia koronawirusa zmniejszyła jego poczucie bezpieczeństwa. Ostatnie miesiące nie tylko zachwiały globalną gospodarką, ale również bezpowrotnie zmieniły relacje społeczne.
Aby klienci ufnie powrócili do sklepów i punktów usługowych, muszą mieć poczucie, że marka/firma stawia ich bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Podobnie jest ze wszelkimi transakcjami (czy offline czy online) – aby zachęcić klientów do wyboru danej oferty, również ogromne znaczenie będzie mieć odpowiednio dobrany przekaz reklamowy podkreślający wartość zaufania. W najbliższym czasie stara prawda „reklama dźwignią handlu” będzie bardziej aktualna niż kiedykolwiek dotąd, a reklama cyfrowa odegra kluczową rolę w wychodzeniu gospodarki z kryzysu post-covid.

Wspólnie z zaproszonymi ekspertami będziemy chcieli znaleźć odpowiedzi na poniższe zagadnienia:

 • Jaką wartość, nie zawsze pieniężną, ma zaufanie dla każdego uczestnika rynku: klienta, pracownika, właściciela. Dlaczego warto inwestować w działania, które budują zaufanie i jak chcemy nasze obietnice wobec konsumenta spełniać?
 • Globalnym trendem jest postrzeganie zaufania w rankingu kluczowych cech firmy, budujących reputację danego przedsiębiorstwa. Jak wygląda to w Polsce?
 • Digital trust po koronawirusie. Zawrotne tempo cyfryzacji wszystkich sfer życia sprawia, że zaistniała potrzeba redefinicji zaufania, które tradycyjnie opierało się na zaufaniu do rodziny czy przyjaciół, a w formie rozbudowanej – na przykład do polityków czy instytucji rządowych. Obecnie kwestię zaufania musimy rozszerzyć na nowe technologie. Czy Polacy są otwarci na takie zmiany? Jakie obawy mają Polacy wobec nowych technologii?
 • Zaufanie do marek: reklama cyfrowa to skomplikowany system naczyń wzajemnie powiązanych, w którym wszystkie elementy mają wpływ na efekt końcowy: jakość. Dbając o jakość na każdym etapie procesu, budujemy zaufanie, a to z kolei przekłada się na wymierne efekty dla całego ekosystemu. Jak poszczególne ogniwa ekosystemu reklamowego budują zaufanie konsumentów do swojej marki? Jak zmieniło się to na przestrzeni ostatnich miesięcy? Jak pandemia COVID-19 zmieniła podejście firm i konsumentów do kwestii zaufania?
 • Jakie jest zaufanie Polaków do poszczególnych rodzajów mediów? [internet / telewizja / radio / social media / prasa].
 • Jaka jest waga zaufania w procesie podejmowania decyzji zakupowych przez klientów

Agenda wydarzenia:

Prezentacja wyników raportu – Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska
Panel ekspercki:
Paweł Patkowski, Dyrektor Marki i Komunikacji Marketingowej Orange Polska,
Anna Iller, Branded Content Manager, Allegro,
Dariusz Maciołek, Dyrektor zarządzający pionem komunikacji, BNP Paribas
Szymon Kukanow, Managing Partner, PHD Media Direction

 

IAB ExpertPanel: TV+WWW = Razem lepiej. Premiera raportu IAB Polska
7 grudnia, godz. 11:00 

Otrzymaj powiadomienie o rozpoczęciu transmisji live >

Wspólnie z zaproszonymi ekspertami będziemy dyskutować o dynamice zjawiska multiscreeningu w obliczu postępującej cyfryzacji oraz konsumpcji mediów przez Polaków. Podczas spotkania odbędzie się premiera IV edycji raportu IAB Polska „TV+WWW = Razem lepiej”, który kompleksowo analizuje współkonsumpcję ekranów wśród polskich internautów.

Przed telewizorem, ze smartfonem w ręku – oto często spotykany scenariusz tzw. multiscreeningu. Korzystanie z przynajmniej dwóch ekranów jednocześnie do konsumpcji mediów jest w Polsce coraz popularniejszym zjawiskiem, które na przestrzeni ostatnich lat bacznie obserwuje IAB Polska. Wyniki prowadzonych cyklicznie przez IAB Polska badań wskazują jednoznacznie, że zmienia się nie tylko charakter multiscreeningu, ale również adaptacji muszą ulegać narzędzia marketingowe – inwestycje w działania integrujące komunikację w telewizji i internecie mają nie tylko ogromny potencjał, ale są wręcz niezbędne, aby dostosować się do potrzeb konsumentów. Z badania wynika, że multiscreening wciąż się rozwija, a postępująca cyfryzacja zmienia istotnie jego oblicze. Coraz mniej użytkowników ogląda tradycyjną telewizję, a jednocześnie rośnie rynek usług mobilnych i konsumpcja treści audiowizualnych za ich pośrednictwem. Coraz częściej dochodzi także do współkonsumpcji treści pomiędzy ekranami cyfrowymi.

Wspólnie z zaproszonymi ekspertami będziemy chcieli znaleźć odpowiedzi na poniższe zagadnienia:

 • Jak Polacy konsumują obecnie media? Jak panująca epidemia wpłynęła na zachowania Polaków?
 • Jak zmieniała się dynamika multiscreeningu na przestrzeni ostatnich lat? Czy RTV przegrywa w wyścigu o uwagę odbiorcy?
 • Jak dotrzeć do odbiorców, którzy mają tak rozproszoną uwagę?
 • Jakie są prognozy dotyczące dynamiki zjawiska współkonsumpcji ekranów wśród polskich internautów?
 • Jak zjawisko multiscreeingu oddziałuje na reklamę i marketing? Jak styl konsumpcji mediów wpływa na planowanie efektywnych kampanii cross-mediowych?

Agenda wydarzenia:

Prezentacja wyników raportu – Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska
Panel ekspercki:

Krzysztof Sobieszek, Busieness Transformation, Pactice Lead, Publicis Groupe
Jakub Kwaczyński
, Head of Strategy, GoldenSubmarine
Krzysztof Caliński, Z-ca Dyrektora ds. Wideo Online Grupa Cyfrowy Polsat
Łukasz Pytlewski, Analytics and Insight Director, Wavemaker

Moderatorem dyskusji będzie Robert Wielgo, członek zarządu, CMO IAB Polska

Akredytacja DIMAQ

Posiadacze certyfikatów DIMAQ za udział w obydwu panelach otrzymują po 2 punkty recertyfikacyjne. Należy zrobić print screen podczas transmisji live i wysłać go za pomocą platformy DIMAQ.

Czytaj także

Weź udział w dziesiątej edycji badania IAB Europe nt. programmatic

Weź udział w dziesiątej edycji badania IAB Europe nt. programmatic

Ruszyło coroczne badanie „Attitudes to Programmatic Advertising Survey 2024” – to dziesiąta edycja tego badania prowadzonego przez IAB Europe. Do wypełnienia krótkiej ankiety zapraszamy wszystkich uczestników ekosystemu reklamy programmatic. Termin upływa 26 lipca 2024 r.