Czas na cyfrową gospodarkę! Pakiet postulatów dla Cyfrowej Edukacji

03/25/2020
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z COVID-19 i jego wpływem na funkcjonowanie społeczeństwa, firm, organizacji i wszystkich instytucji w kraju i na świecie, chcemy pomóc przyspieszyć cyfryzację w Polsce, która jest dzisiaj kluczowa dla funkcjonowania państwa. Jako IAB Polska dołączyliśmy do apelu „Czas na cyfrową gospodarkę!” zainicjowanego przez Digital Poland Foundation.

Czas na cyfrową gospodarkę!” to lista niezbędnych zmian, których szybkie wdrożenie pozwoli wszystkim firmom, instytucjom, a przede wszystkim obywatelom, korzystać z dobrodziejstw nowych technologii. Postulujemy m.in. wdrożenie w trybie nadzwyczajnym narzędzi umożliwiających edukację zdalną z wykorzystaniem dostępnych aplikacji i narzędzi cyfrowych. Nowe technologie dają możliwość wykonywania wielu prac zdalnie, często bardziej bezpiecznie, ułatwiając przy tym ich realizację z dowolnego miejsca na świecie, również domu. Proponowane technologie będą służyć społeczeństwu również po zakończeniu stanu nadzwyczajnego, w którym się znaleźliśmy i pozwolą zrobić kolejny krok na drodze do organizacji właściwej dla społeczeństwa opartego na wiedzy (Społeczeństwo 5.0).

Epidemia wywoła nieodwracalną zmianę cywilizacyjną. To moment nie tylko, żeby pokonać lęk przed pracą zdalną, przemyśleć sens i kształt polskiej oświaty i nauczyć się korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie niesie cyfryzacja, ale przede wszystkim nauczyć się współpracować. To moment, w którym powinniśmy zjednoczyć siły, pracować na rzecz przyspieszenia zmian i przesuwania wielu aktywności na płaszczyznę cyfrowej gospodarki.

IAB Polska znalazła się wśród 17 organizacji, które podpisały się pod pierwszym stworzonym wspólnie pakietem postulatów w zakresie cyfrowej edukacji, które pozwolą szkołom szybko wejść na cyfrową drogę. Treść apelu i listę postulatów znajdziecie tutaj >>

Czytaj także

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska. 

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

W 2022 roku wartość rynku reklamowego online wzrosła o przeszło 615 mln zł, co przełożyło się na dynamikę wzrostu sięgającą 10%. Tym samym rynek osiągnął wartość ponad 6,8 mld zł (badanie IAB Polska/PwC AdEx). Podsumowanie tego roku, analizy ekspertów oraz prognozy dotyczące dynamicznego rozwoju branży internetowej kompleksowo przedstawia najnowszy Raport Strategiczny Internet 2022/2023, wydany przez IAB Polska.