Apel IAB Polska o odrzucenie Lex TVN

12/18/2021
Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska apeluje do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, uchwaloną 17 grudnia przez Sejm RP. Nowelizacja ustawy jest jaskrawym przykładem naruszenia pluralizmu i wolności mediów.

Każda próba osłabienia lub likwidacji mediów niezależnych od władzy, z rażącym naruszeniem procedur, jest kolejnym krokiem w oddalaniu Polski od świata zachodniej demokracji, dlatego prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji TVN: https://apel.tvn.pl/.

Nowelizacja narusza konstytucyjną gwarancję ochrony i poszanowania praw słusznie nabytych oraz ochrony interesów w toku ingerując w sposób istotny w strukturę kapitałową polskiego rynku mediowego, z całkowitym pominięciem konsultacji publicznych i samych zainteresowanych. Absolutnie niedopuszczalne jest wprowadzanie rozwiązań zmieniających w istotny sposób warunki koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych, które w dodatku będą mieć zastosowanie do podmiotów, które już prowadzą taką działalność i posiadają ważne uprawnienia. Jest to wyraźny sygnał, że Polska nie jest wiarygodnym partnerem biznesowym, co  doprowadzi do wycofania i zablokowania międzynarodowych inwestycji, nie tylko w polski rynek telewizyjny, ale we wszystkie gałęzie gospodarki.

Nowelizacja ustawy będzie miała daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Wierzymy, że wolne media są fundamentem demokracji, dlatego jako organizacja zrzeszająca ponad 220 podmiotów z rynku digital,  wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działania rządu i wzywamy do natychmiastowego zawetowania ustawy naruszającej podstawowe prawa w demokratycznym świecie.

 

 

Czytaj także

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób. 

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska.