Apel IAB Polska do firm członkowskich

03/02/2022
W związku z sytuacją w Ukrainie, Włodzimierz Schmidt - prezes IAB Polska, wydał apel do firm członkowskich. Treść apelu poniżej.

Drogie firmy członkowskie,

 

myśli wszystkich z nas skierowane są teraz w stronę naszych ukraińskich przyjaciół, współpracowników i wszystkich obywateli Ukrainy. Wyrażamy ogromny smutek z powodu brutalnej inwazji na ich ojczyznę. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem skali działań pomocowych płynących od naszych firm członkowskich. Aby ułatwić nawigację wśród wszystkich inicjatyw postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu i stworzyć listę (dostępna TUTAJ), która jest na bieżąco aktualizowana przez nasz Zespół. Gratulujemy Wam tej wspaniałej i szybkiej mobilizacji.

Jesteśmy w stałym kontakcie z IAB Ukraina. Na bieżąco badamy ich potrzeby i będziemy wspierać naszych sąsiadów wszystkimi dostępnymi nam sposobami. Wzywamy wszystkie firmy z sektora cyfrowego do wstrzymania współpracy z podmiotami z kapitałem rosyjskim, które powinny zostać natychmiast wykluczone z wszelkich działań i partnerstw biznesowych. Jako IAB Polska zwróciliśmy się już do IAB Europe o zawieszenie możliwości korzystania ze standardu technicznego TCF (Transparency and Consent Framework) przez firmy z rynku rosyjskiego.

W razie dodatkowych pytań lub pomysłów, co jeszcze możemy wspólnie zrobić dla Ukrainy jako przedstawiciele branży cyfrowej, prosimy o kontakt z Anną Garwolińską, a.garwolinska@iab.org.pl.

– Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska

Czytaj także

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska. 

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

W 2022 roku wartość rynku reklamowego online wzrosła o przeszło 615 mln zł, co przełożyło się na dynamikę wzrostu sięgającą 10%. Tym samym rynek osiągnął wartość ponad 6,8 mld zł (badanie IAB Polska/PwC AdEx). Podsumowanie tego roku, analizy ekspertów oraz prognozy dotyczące dynamicznego rozwoju branży internetowej kompleksowo przedstawia najnowszy Raport Strategiczny Internet 2022/2023, wydany przez IAB Polska.